Informacje o firmie

sezonowa

Firma Schneiders Obsthof jest dużą firmą ogrodniczą z ponad 20-letnią tradycją, o szerokim profilu produkcji. Gospodarstwo jest położone w Niemczech na przedmieściach Bonn.

Ma ugruntowaną pozycję na rynku, ze względu na wysoką jakość produkowanych owoców, sprzedawanych również w wielu firmowych sklepach.

Technologia i metody produkcji stosowane w gospodarstwie należą do najnowszych osiągnięć nauki w tej dziedzinie, co wynika z udziału szefa firmy w licznych konferencjach i sympozjach naukowych na całym świecie.

Gospodarstwo ciągle rozwija się pod względem ilościowym, jak i jakościowym, dzięki stosowaniu najnowszych technologii, np. w uprawie truskawek i malin. Umożliwia to ciągły zbiór tych owoców, od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Intensywne metody produkcji są bardzo kosztowne lecz bardzo efektywne, ze względu na wysokie zbiory (np. maliny - I miejsce w Europie).

W związku z tym, szefowi firmy zależy na ciągłym naborze zaufanych pracowników sezonowych, rozumiejących specyfikę produkcji uzależnioną od warunków pogodowych.